aplikacja prof.Marcin w wersji na Androida

prof.Marcin – aplikacja do nauki całościowego czytania wyrazów

aplikacja w wersji na Androida

Zrobiony na podstawie metody Domana program na komputer stacjonarny prof.Marcin wielce przysłużył się w nauczeniu Marcina czytania. Cała związana z tym “teoria” i opis programu znajduje się właśnie pod tym linkiem. Aplikacja cieszyła się sporym zainteresowaniem rodziców i nauczycieli. Zrobiłem więc to samo, ale na Androida.

W nowej, androidowej wersji, skorzystałem z doświadczeń z wersją poprzednią oraz z rad pewnej pani pedagog. Dodałem zróżnicowane nagrody głosowe, tryb podpowiedzi oraz tryb treningowy.

W wersji androidowej została też zachowana możliwość tworzenia własnych zdjęć i nagrań. Jest to chyba jeszcze łatwiejsze niż w wersji stacjonarnej, bo teraz praktycznie każdy telefon może robić zdjęcia i nagrywać dźwięk. Wystarczy więc podpiąć telefon do komputera i nieco uporządkować zrobione zdjęcia i nagrania: odpowiednio ponazywać pliki z obrazkami i dźwiękiem, wrzucić wszystko do jednego katalogu, a aplikacji “powiedzieć”, gdzie ten katalog się znajduje. Zdjęcia i nagrania można też przekopiować z komputera stacjonarnego na telefon lub tablet z Androidem.

prof.Marcin w wersji mobilnej ma niewątpliwą przewagę nad swoim stacjonarnym odpowiednikiem – można go uruchomić niemal wszędzie. Dziecko, zamiast marnować czas podczas długiej podróży samochodem albo w kolejce z mamą do lekarza, może uczyć się czegoś pożytecznego, a przy okazji trochę się wyciszyć i skupić. Wystarczy mieć telefon lub tablet przy sobie. Pamiętam jak mój syn reagował na prof.Marcina kiedy miał 5-6 lat. Jestem przekonany, że inne dzieci też chętnie będą spędzać czas ucząc się czytać z pomocą takiej aplikacji.

Jeżeli przygotujemy atrakcyjny materiał, np. zdjęcia członków rodziny, ciekawych miejsc, zabawek itp., to dziecko będzie bardziej zainteresowane. Pamiętam, jak mój syn stawał się zelektryzowany, kiedy widział na ekranie swoje zdjęcie, a z komputera rozlegał się dziecięcy głos jego siostrzyczki, mówiący “Marcin”.

Ale, żeby nie było zbyt optymistycznie – dziecko trzeba co jakiś czas kontrolować, bo na pewno znajdzie sposób, żeby aplikację wyłączyć i wykorzystać telefon czy tablet do innych celów ;).
Wiem z doświadczenia…

aplikacja metoda domana - pytanie

aplikacja metoda domana - odpowiedź
prof.Marcin na telefon lub tablet z Androidem  Pobierz…
PEŁNA WERSJA →  Tutaj…