Literowanka w wersji na Androida

Literowiec – aplikacja do nauki układania wyrazów
z rozsypanek literowych

aplikacja w wersji na Androida


 

Literowiec to Literowanka działająca na telefonach i tabletach z systemem Android.

Kolejne narzędzie wspomagające naukę czytania.

Literowanka w wersji na komputer stacjonarny cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zrobiłem więc to samo na Androida.

Literowanka w wersji mobilnej ma niewątpliwą przewagę nad swoim stacjonarnym odpowiednikiem – aplikację można uruchomić niemal wszędzie.

Wystarczy usiąść w dowolnej poczekalni i rozejrzeć się – większość młodych ludzi gapi się w telefony. Ponieważ dzieci autystyczne też nie są wolne od tej “obsesji”, więc dlaczego by nie zainstalować na telefonach, którymi pozwalamy im się bawić, czegoś pożytecznego?

W nowej, mobilnej wersji, skorzystałem z doświadczeń z wersją stacjonarną oraz z rad pani pedagog ze strony czytanieglobalne.edu.pl – czyli duże, wyraźne litery i duże odstępy między literami w ułożonym wyrazie (bo małym dzieciom tekst się “zlewa”). Dodałem zróżnicowane nagrody głosowe, możliwość uzyskiwania podpowiedzi i nieco uatrakcyjniłem proces nauki. Z atrakcjami nie przesadzałem, żeby dziecko nie uciekło w stymulacje. Większość tych “efektów specjalnych” można zresztą wyłączyć.

W wersji androidowej została zachowana możliwość tworzenia własnych zdjęć i nagrań. Robi się to tak samo jak w androidowej aplikacji prof.Marcin. Trzeba porobić/ściągnąć zdjęcia, podpiąć telefon do komputera i odpowiednio ponazywać pliki z obrazkami.
Przykład: zrobione telefonem zdjęcie psa będzie nosiło nazwę IMG_20181023.jpg (lub coś w tym stylu, zależnie od telefonu). My musimy zmienić tę nazwę na pies.jpg
I to wszystko 🙂
Potem wrzucamy zebrane zdjęcia do jednego katalogu na telefonie, a w aplikacji wskazujemy, gdzie ten katalog się znajduje. Nagrania dźwiękowe nie są obowiązkowe.

W pełnej wersji dostarczam 152 gotowe obrazki i nagrania dźwiękowe, a w pamięci urządzenia można umieszczać dowolną liczbę własnych obrazków i nagrań.

W wersji darmowej jest 20 zdjęć i nagrań, a w katalogach na urządzeniu można umieszczać do 2 obrazków i 2 nagrań. 

aplikacja układanie wyrazów słów z liter

Literowanka na telefon lub tablet z Androidem Pobierz…
PEŁNA WERSJA › Tutaj…